Гаряча лінія

Юрист «Пахаренко і партнери» виступила експертом на тренінгу Twinning&EUBAM

З 7 по 9 червня 2016 року в Одесі відбувся тренінг для представників митних органів «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні», організований спільно проектом ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» і Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM), експертом на якому виступила юрист компанії «Пахаренко і партнери» Олена Безкоровайна.

Як представник компаній — правовласників Belkin International, Christian Dior Couture, Gucciо Gucci SPA, Tommy Hilfiger Licensing LLC., LEE COMPANY INC., Wrangler Apparel Corp., WD-40 Manufacturing Company та Reckitt Benckiser N.V., Олена Безкоровайна презентувала вісім доповідей зазначених виробників щодо ознак оригінальності їхньої продукції.

Зокрема, юрист поділилась з учасниками тренінгу інформацією щодо захисту брендів компанії Belkin International — Belkin, Linksys та WeMo, порівнюючи оригінальну та контрафактну продукцію: аксесуари до телефонів, кабелі, мережеві пристрої; розповіла про методи ідентифікації товару, на які деталі звернути увагу під час огляду упаковки, як правильно зробити запит на визначення оригінальності продукції та навела нещодавні реальні приклади. Презентуючи доповіді компаній Christian Dior Couture, Tommy Hilfiger Licensing LLC, Gucciо Gucci SPA, LEE COMPANY INC. та Wrangler Apparel Corp., Олена Безкоровайна продемонструвала асортимент продукції виробників, акцентувала увагу присутніх на основних торговельних марках, озвучила перелік країн, у яких виготовляють товари цих компаній, логістичні центри і канали дистрибуції продукції Christian Dior Couture, Tommy Hilfiger Licensing LLC та Gucciо Gucci SPA, а також надала алгоритм визначення контрафакту. Інструктуючи учасників заходу щодо визначення оригінальності продукції WD-40 Manufacturing Company, експерт назвала основні торговельні марки виробника і показала зразки зовнішнього вигляду контрафактної та оригінальної продукції, підкресливши їхні відмітні риси. Розповідаючи про Reckitt Benckiser N.V. — власника прав на торговельні марки Scholl, Calgon, Durex та Contex, Олена Безкоровайна назвала основні категорії товарів і головні бренди, торговельні марки, які найчастіше підроблюють; надала детальну інформацію щодо деяких популярних в Україні товарів та розповіла про ризики для споживачів від використання фальсифікованої продукції такого типу.

Довідково: Проект TWINNING (Твінінг) «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» фінансується Європейським Союзом, є формою співробітництва між органами влади держав — членів ЄС та країн-бенефіціарів. В Україні він запроваджується експертами з Іспанського відомства торговельних марок і патентів, Відомства патентів і торговельних марок Данії та їхніми колегами з Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВУ).
Проект передбачає проведення аналізу деяких законодавчих актів України у сфері інтелектуальної власності щодо їх відповідності законодавству ЄС, проведення тренінгів та низки навчальних програм для співробітників ДСІВУ, експертів ДП «Український інститут інтелектуальної власності», представників Міністерства внутрішніх справ України, Державної фіскальної служби України, а також суддів сфери інтелектуальної власності.
Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (European Union Border Assistance Mission to Moldova and Ukraine — EUBAM) — європейська структура, створена для контролю руху на кордонах між Молдовою та Україною.
Структура була заснована 30 листопада 2005 року у відповідь на спільне звернення президентів Молдови та України. Мета місії полягає в наданні допомоги та модернізації контролю спільних кордонів двох зазначених країн згідно з європейськими стандартами, а також для допомоги вирішення придністровського конфлікту.
« Повернутись до списку новин