Гаряча лінія

Резолюція Міжнародного форуму по боротьбі з підробками та піратством

«Враховуючи тісний взаємозв’язок між ефективністю захисту прав інтелектуальної власності та економічними показниками країни, необхідно забезпечити надійний режим охорони прав інтелектуальної власності та правозастосування в Україні. 

«Стратегією сталого розвитку «Україна-2020», схваленою Указом Президента України № 5/2015 від 12.01.2015 р., серед пріоритетів за вектором безпеки зазначена реформа захисту інтелектуальної власності. Зараз до Верховної Ради України внесено багато роз’єднаних, не пов’язаних єдиною стратегією законопроектів, що стосуються зміни режимів охорони об’єктів інтелектуальної власності.

Саме тому невідкладної уваги потребує розробка національної стратегії в галузі інтелектуальної власності. Ця стратегія повинна чітко встановлювати необхідні правові та політичні реформи, які дозволять об’єднати всі законодавчі ініціативи єдиною метою — запровадження надійних режимів охорони прав інтелектуальної власності та правозастосування для ефективного розкриття економічного потенціалу країни та її інвестиційної привабливості.

При цьому боротьба з підробками та піратством має посісти належне місце в державній політиці, щоб переконати бізнесменів і споживачів, які діють у межах закону, в тому, що наша держава серйозно ставиться до захисту прав інтелектуальної власності.

У національній стратегії щодо інтелектуальної власності повинні відображатись три головні складові боротьби з контрафакцією та піратством: об’єднання зусиль урядових структур та приватного сектору, підвищення обізнаності суспільства щодо ролі інтелектуальної власності та економічних і соціальних наслідків від споживання контрафактних товарів і піратства, залучення інвестицій для розвитку економіки.

Обізнаність суспільства щодо прав інтелектуальної власності, а тим паче усвідомлення суспільством ролі інтелектуальної власності в економічному розвитку держави, вимагають постійної і тривалої роботи представників різних галузей знань, сфер діяльності, а тому неможливі без належної освіти в сфері інтелектуальної власності, відповідно, необхідно забезпечити обов’язкове викладання дисципліни «Інтелектуальна власність» у середніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах України». 

Враховуючи, що на підсумковому засіданні було передбачено надання доповнень та пропозицій до цієї резолюції, всім учасникам Міжнародного форуму по боротьбі з підробками та піратством було запропоновано надіслати їх у письмовому вигляді до 12 травня 2015 року на адресу mail@uaacp.org. Усі пропозиції знайдуть своє відображення в остаточному варіанті резолюції, яку буде направлено до всіх державних органів України.

« Повернутись до списку новин