Гаряча лінія

INTA і GRUR провели спільний захід

На початку грудня в Мюнхені (Німеччина) партнери компанії Антоніна Пахаренко-Андерсон і Джон Андерсон взяли участь у роботі міжнародної конференції «Коли права на торговельні марки перетинаються з іншими правами інтелектуальної власності». Співорганізаторами конференції виступили Міжнародна асоціація товарних знаків (INTA) та Німецька асоціація з охорони інтелектуальної власності (GRUR).

Як відомо, права на торговельні марки перетинаються з іншими правами інтелектуальної власності на кожному етапі життєвого циклу торговельної марки — як при реєстрації, так і при правозастосуванні та комерціалізації. Зокрема, дизайн товару може бути зареєстрований як дво- чи тривимірна торговельна марка, trade dress, запатентований як промисловий зразок або зареєстрований як твір декоративно-прикладного мистецтва. Так само художній твір може бути зареєстрований як торговельна марка, незалежно від того, чи захищений він авторським правом. Своєю чергою, географічне зазначення може бути зареєстроване як таке або як колективна чи сертифікаційна марка, відповідно до законодавства про недобросовісну конкуренцію або комерцію під чужим іменем. Крім цього, питання охорони прав на торговельну марку можуть регулюватись законодавством про недобросовісну конкуренцію, законами про рекламу та охорону прав споживачів. Використання торговельної марки у блогах чи соціальних мережах може перетинатись із правами на приватність та публічність.

Перетин прав на торговельні марки з іншими правами інтелектуальної власності ставить питання щодо природи права на торговельну марку та його зв’язок з іншими сферами охорони інтелектуальної власності. Учасники конференції мали можливість дізнатись про різноманітні можливості та ризики, пов’язані з цим перетином прав, а також розглянути способи вирішення законодавчих проблем, пов’язаних із цим явищем.

Довідка:
Німецька асоціація з охорони інтелектуальної власності (GRUR) — найбільша і найстарша асоціація Німеччини, присвячена охороні інтелектуальної власності. Асоціація була створена у 1891 році і на сьогодні налічує близько 5000 членів у Німеччині та за кордоном. Метою асоціації є сприяння науковому вивченню та розвитку права інтелектуальної власності на національному, загальноєвропейському та міжнародному рівнях. Офіс Генерального секретаріату асоціації розташований у м. Кельні.

« Повернутись до списку новин