Гаряча лінія

Експерти обговорили питання боротьби із контрафактом на регулярному засіданні робочої групи EUBAM

В Одесі 19-20 вересня 2017 року відбулось чергове засідання робочої групи із захисту прав інтелектуальної власності EUROPEAN UNION BORDER ASSISTANCE MISSION to Moldova and Ukraine (EUBAM).

Учасниками вищезазначеного заходу стали представники ППФ «Пахаренко і партнери»: координатор з підтримки громадських проектів Вероніка Березанська та старший юрист фірми Тарас Цикалюк.

сайт одесса1

Основну увагу учасники засідання робочої групи приділили питанням практичного застосування національного законодавства при виконанні завдань, пов’язаних з недопущенням переміщення через митний кордон товарів з порушенням прав інтелектуальної власності; боротьбі з підробками та поліпшенню співпраці серед служб захисту прав інтелектуальної власності у боротьбі з контрафакцією і піратством, а також митних, поліцейських і судових органів.

Представник Держаної фіскальної служби України Олексій Гашицький розповів учасникам заходу про захист прав інтелектуальної власності в Україні – головні досягнення, проблеми і перешкоди. Він, зокрема, повідомив, що станом на 15 вересня 2017 року у митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності за заявами правовласників внесено 3521 об’єктів (з початку року – 200). Це об’єкти авторського права, торговельні марки, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, сорти рослин і перелік таких заяв постійно зростає. «Протягом січня-вересня 2017 року (станом на 15 вересня) зафіксовано 6786 випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності», – зазначив Олексій Гашицький. Також, пан Гашицький розповів, що за період січень – серпень 2017 року митницями ДФС заведено 11 справ про порушення митних правил за фактами ввезення та вивезення товарів з порушенням прав інтелектуальної власності (стаття 476 Митного кодексу України) на загальну суму понад 3,6 млн. гривень.

сайт одесса 2

Участь у засіданні робочої групи також взяли представники Одеської таможні ДФСУ, Національної поліції України, Державного агентства з інтелектуальної власності AGEPI і приватного сектору.

За результатами обговорення винесених на порядок денний питань заплановано від імені робочої групи щодо захисту прав інтелектуальної власності EUBAM підготовити підсумовуючі документи з метою виправлення ситуації, яка склалась при розгляді справ щодо порушення митних правил, пов’язаних із порушенням прав ІВ. Представники компанії запропонували внести до цих документів пункт щодо підтримки прийняття у першому читанні законопроекту № 4614 від 06.05.2016, яким передбачається імплементація положень Регламенту (ЄС) № 608/2013 ЄС від 12 червня 2013 року про митний контроль за дотриманням прав інтелектуальної власності та наближення митного законодавства України до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це дозволить у подальшому внести до цього законопроекту уточнення та доповнення, зокрема, запропонувати внесення до цього законопроекту положень, необхідних для ефективного захисту прав ІВ на кордоні, таких як; забезпечення участі правовласника в справах щодо порушення митних правил, пов’язаних із порушенням його прав ІВ; обов’язкове безальтернативне знищення фальсифікованих/контрафактних товарів: забезпечення контролю правовласника за знищенням контрафактної продукції: запровадження контролю ДФС за торгівлею імпортованими товарами в Україні, шляхом введення пост-митного контролю імпортних операцій.

сайт одесса 4

« Повернутись до списку новин