Гаряча лінія

Діалог з права інтелектуальної власності Україна-ЄС

Генеральний директор фірми «Пахаренко і партнери» Антоніна Пахаренко-Андерсон, партнер Олександр Пахаренко та координатор з підтримки громадських проектів Вероніка Березанська взяли участь у діалозі з питань права інтелектуальної власності, який відбувся 6 липня 2016 року за ініціативи Першого віце-прем’єр-міністра — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України — Торгового представника України Наталії Микольської.

Під час зустрічі за участі іноземних експертів, народних депутатів України, представників провідних компаній галузі відбулось обговорення питань реформування та діяльності сфери інтелектуальної власності.

Зокрема, заступник Міністра аграрної політики та промисловості України Владислава Рутицька розповіла, що на ринок пестицидів в Україні потрапляє багато підробленої продукції. Під назвами популярних препаратів продають невідомі хімічні сполуки. Фальсифіковані пестициди, навіть за наявності діючої речовини, аналогічної тій, що є в оригінальному препараті, містять неперевірені допоміжні речовини невідомого походження, які можуть утворювати непередбачені шкідливі сполуки. До 80% підробок — ринок дрібного фасування, до 25 % підробок — ринок оптової торгівлі.

Протягом 2011-2015 років до Держветфітослужби та її територіальних органів надходили численні звернення громадян щодо придбання неякісних препаратів. При проведенні перевірок були виявлені препарати, не дозволені для роздрібного продажу населенню (Бі-58 новий, к.е., Буран, в.р., Маршал, к.е.), а також вилучені заборонені препарати Карбофос, Метафос. На упаковках вилучених препаратів Актара, в.г., Актелік, к.е., Антихрущ, к.с., Антижук, з.п., Бомбардир, в.г., Конфідор, РК, Ридоміл Голд, в.г., Тату, к.е. не було відповідного маркування згідно з вимогами чинного законодавства, що дає підстави вважати, що ці препарати фасуються за межами країни.

За даними аналітиків, які здійснюють моніторинг цього сегменту ринку матеріально технічних ресурсів, рівень контрафактних пестицидів у 2014-2015 рр. склав до 25% (порівняно з 20% в 2013 р.) від кількості використаних (майже 40-45 тис. тонн). Цей фактор нівелює економію на оригінальних засобах захисту рослин.

Інтерпол та інші міжнародні організації підтвердили участь української організованої злочинності в міжнародному кримінальному бізнесі і нелегальному обігу контрафактних пестицидів. Діяльність міжнародних злочинних угруповань у сфері торгівлі контрафактними пестицидами, транзит фальсифікату через Україну до країн ЄС та в зворотному напрямку, можливе фінансування тероризму за рахунок торгівлі підробленими пестицидами вимагають негайної реакції від усіх гілок влади задля зниження кількості контрафактної продукції на ринку.

Серед заходів, які необхідно вжити і які на думку Мінагрополітики України можуть покращити ситуацію на ринку пестицидів, є:
— оптимізація системи реєстрації пестицидів, особливо стосовно тимчасової реєстрації з метою формування досьє;
— необхідність відпрацювання стратегічних підходів щодо заміни високотоксичних пестицидів на більш безпечні;
— створення баз даних дозволених та заборонених препаратів і розміщення їх в Інтернеті;
— впровадження системи навчання професійних та непрофесійних користувачів пестицидів.

« Повернутись до списку новин